ПрАТ «УМВБ» заснована в 1993 році і разом з Універсальною товарною біржею «Контрактовий дім УМВБ» входить до Групи «УМВБ».

Біржа здійснювала організацію торгів, обсяг біржових контрактів з цінними паперами в 2015 році склав на 01.09 близько 120 млн. грн. – не менше 1% загального біржового обороту. Власний капітал Біржі більше 100 млн. Грн.

Рішенням НКЦПФР на біржу накладені санкції в частині анулювання ліцензії діяльності з організації торгів цінними паперами на фондовому ринку.

УМВБ має намір оскаржити постанови НКЦПФР про накладення санкцій у Експертно-апеляційну раду з питань ліцензування при Державній службі України, а також у судових інстанціях.

Група «УМВБ» залишає за собою право звернутися до правоохоронних органів для притягнення до відповідальності винних уповноважених осіб, які поставили під сумнів ділову репутацію УМВБ, а також завдали моральні та матеріальні збитки підприємству.

Група «УМВБ» продовжує проводити аукціони в звичайному режимі з продажу енергоресурсів, майна, сировини, форвардних контрактів крім операцій з цінними паперами до врегулювання з Комісією всіх спірних питань.