27 липня 2015 УТБ «Контрактовий дім «УМВБ» (далі «УМВБ») провела перші електронні торги форвардними контрактами на поставку природного газу у серпені 2015 року. Торги УМВБ відповідають принципам нової редакції Закону України «Про ринок природного газу», який набуде чинності з 1 жовтня 2015 року, а також принципам Європейської Енергетичної Хартії та Третього Енергетичного Пакету Європейського Союзу.

Ціна на природний газ на перших торгах склала 5225 грн за 1000 м3, не включаючи послуги з транспортування, тарифи на які регулюються Національною комісією з регулювання енергетики і комунальних послуг.

Планується, що в міру зростання числа учасників газової біржі, торги будуть проходити в щоденному режимі, а за їх результатами формуватиметься “Український індекс ціни природного газу“.

Учасниками даних торгів можуть виступати як компанії резиденти України, так і міжнародні гравці. Передбачається, що учасниками торгів будуть не тільки газовидобувні компанії, компанії-трейдери і промислові споживачі природного газу, але також і бюджетні та комунальні установи, які змушені в даний час закуповувати газ у монопольних структур за ціною вище ринкової.

 

З питань реєстрації та умов проведення торгів звертайтеся до

Володимира Квіренко (044) 461-54-24, vkvirenko@uice.com.ua або
Антона Камінського (044) 461-54-39, kaminsky@uice.com.ua